مهارت Writing انگلیسی

دسته‌بندی: مقالات
تاریخ: 9 اردیبهشت 1402
بازدید:
مهارت Writing انگلیسی - گالری کتاب آوا گستر

مهارت Writing پس از Speaking یکی از چالش برانگیز ترین و سخت ترین مهارت ها است. یادگیری و تمرین آن بعضا می تواند سخت و طاقت فرسا باشد. گاهی نوشتن و فکر کردن به زبان مادری هم می تواند برای ما سخت باشد. سختی این امر به زبان انگلیسی آن را دو چندان می کند.

راه های متفاوتی برای تقویت مهارت Writing انگلیسی وجود دارد. شما می توانید این روش ها را یا در خانه یا از طریق کتاب های آموزشگاهی و رفتن به کلاس های آموزشگاهی تقویت کنید. در این مقاله به معرفی تعدادی از روش های تقویت مهارت Writing می پردازیم.

از مهارت Reading استفاده کنید

همانطور که مهارت لیسینینگ و اسپیکینگ ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. تقویت یکی از آنها به صورت مستقیم بردیگری نیز اثر می گذارد. این مسئله در مورد مهارت Reading و Writing نیز صادق است. به صورت مشخص شما باید تا آنجا که ممکن است متن های مختلفی و پرتعدادی بخوانید. این خواندن های زیاد باعث می شود با ساخت و ساختار جملات در انگلیسی به طور کامل آشنا شوید.

قبل از نوشتن، ساختار آن را در ذهن خود تشکیل دهید

این کار دو فایده بسیار مهم دارد. اولا از اضطراب و استرس ناشی از نوشتن به زبان انگلیسی کم می کند. در واقع قبل از نوشتن تا حدودی متوجه می شوید که آنچنان هم این امر برای شما غیرممکن نیست. دوما پس از کم کردن استرس شما می توانید بر روی استفاده از کلمات مناسب و ساخت صحیح جملات تمرکز کنید که این باعث می شود نتیجه کار مرتب تر و منسجم تر باشد.

با جملات ساده و کوتاه آغاز کنید

اگر در آغاز راه مهارت Writing انگلیسی قرار دارید می توانید از جملات ساده و کوتاه آغاز کنید. هدف قرار گرفتن شما در مسیر و تمرین است. پس از شروع به تمرین به مرور زمان خود به خود از جملات کوتاه به سمت جملات بلند تر با انسجامی بهتر حرکت می کنید. هدف ما فقط این است که شما شروع به نوشتن بکنید تا متوجه بشوید نوشتن آنچنان هم امری دشوار و غیرممکن نیست.

نوشتن خاطرات به زبان انگلیسی

نوشتن خاطرات به انگلیسی یک تمرین مناسب و موثر است. در اینجا شما هر آنچه باید بنویسید و موضوع کار را دارید. اینجا تنها باید هر آنچه در ذهن خود دارید به زبان انگلیسی ترجمه کنید. در ابتدا شاید ساخت جملات شما به ساخت جملات زبان مادری شما نزدیک تر باشد تا انگلیسی. لکن انجام این کار به صورت مداوم باعث می شود تا در ساختن جملات صحیح حرفه ای تر بشوید.

 

دانش Grammer و لغات خود را تقویت کنید

انجام این امر به خودی خود ضروری است. دایره لغات گسترده و Grammer پیشرفته برای هر سطحی از زبان لازم و مفید به اثر است. یکی از اثرات جانبی این دایره لغات و Grammer کمک به شما در بالابردن مهارت Writing است. شما به طرق مختلف می توانید این کا را انجام دهید. یکی از این روش ها تهیه کتاب های آموزشگاهی و داشتن مدرس خوب و باتجربه است.

تجزیه و تحلیل متنی که نوشته اید

شما پس از نگارش هر متن احتیاج دارید تا آن را دوباره بررسی کنید. این بررسی و تحلیل باعث می شود شما نقاط قوت و ضعف خود را بیابید. به عنوان مثال شما متوجه می شوید که در ساخت جملات مشکلی ندارید و بالعکس در املای کلمات و نوشتن صحیح آن مشکل دارید. با پیدا کردن نقاط ضعف و قوت حال شما می دانید که باید کدام قسمت ها تقویت و کدام قسمت ها را در حالت قبلی خود پیش ببرید.

متن را با صدای بلند برای خود بخوانید

وقتی نگارش متن تمام شد یک بار آن را با صدای بلند برای خود بخوانید. این امر باعث می شود متوجه بشوید که کجای متن ایراد دارد. اگر ساخت جملات مشکل دارد، آن را تصحیح کنید. موضوعی را بیش از حد توضیح داده اید، توضیحات اضافه را پاک کنید. اگر مبهم و گنگ صحبت کرده اید، آن را واضح و مشخص توضیح دهید.

روش های تقویت مهارت Writing در سطوح مختلف متفاوت است. ما در این مقاله سعی کردیم روش هایی را معرفی کنیم که برای همه سطوح قابل استفاده باشد. شاید در ابتدای راه مهارت Writing انگلیسی یکی از سخت ترین کارها باشد ولی با تمرین و مداومت در این کار می توان به سطح قابل قبولی در آن رسید.برای اطلاعات بیشتر ، خرید کتاب های آموزشی و غیره میتوانید از سایت گالری کتاب آوا دیدن فرمایید .

برچسب‌ها:

آژانس تبلیغاتی فر

دیدگاه‌ها