بهترین کتاب های زبان انگلیسی

دسته‌بندی: کتاب
تاریخ: 9 فروردین 1402
بازدید: 141
بهترین کتاب های زبان انگیلیسی

بهترین کتاب های زبان انگلیسی؟ یکی از مهم‌ترین منابع یادگیری زبان انگلیسی کتاب‌ها هستند. بسیاری از ناشران معروف دنیا مثل آکسفورد، کمبریج، بارنز، پیرسون و… کتاب‌هایی برای یادگیری زبان انگلیسی طراحی و منتشر کرده‌اند.برخی از این کتاب‌ها برای یادگیری خودآموز و تمرین مناسب است و برخی برای کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی.

چگونه برای یادگیری زبان انگلیسی کتاب انتخاب کنیم؟

بهترین کتاب های زبان انگیلیسی ؟اگر قصد داشته باشید خودتان در منزل یادگیری زبان انگلیسی را با کتاب شروع کنید، گزینه‌های بسیار زیادی پیش رو دارید که ممکن است شما را گیج کنند. برای آن که انتخاب راحت‌تری داشته باشید، بهتر است با معیارهایی گزینه‌هایتان را محدودتر کنید.

اجازه بدهید از یک معیار بسیار مهم شروع کنیم:

اگر در یک کلاس آموزش زبان انگلیسی شرکت کرده‌اید یا معلم خصوصی دارید، احتمالاً معلمتان کتاب یا کتاب‌هایی به شما معرفی کرده است. اما اگر قصد دارید به صورت خودآموز از کتاب‌های یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید، بهتر است بدانید که برخی از این کتاب‌ها با همین هدف طراحی شده‌اند. معمولاً پشت جلد یا در توضیحات صفحه اول این کتاب‌ها می‌توانید عبارت خودآموز (self-study) را بیابید. یکی از ویژگی‌های مهم کتاب‌های خودآموز این است که برای تمرین‌ها یک پاسخ‌نامه کلیدی یا حتی تشریحی در نظر گرفته‌اند.

بنابراین حتماً به این نکته توجه کنید که دسترسی به پاسخ‌نامه تاثیر مهمی بر روند یادگیری شما خواهد داشت. علاوه بر آن مهم است که کتاب شامل تمرین‌های کافی و متنوع نیز باشد.اغلب کتاب‌های یادگیری زبان انگلیسی این روزها یک CD یا DVD نیز همراهشان دارند که شامل خوانش متن‌ها یا فایل‌های صوتی و تصویری کمکی است. اگر می‌خواهید نهایت استفاده را از کتابی که تهیه کرده‌اید ببرید، به اقلامی که باید همراه آن باشد نیز توجه کنید.

لهجه را نیز در نظر بگیرید.

اگر هدف اصلی شما سفر، مهاجرت یا ارتباط با کشور مشخصی است، می‌توانید روی یادگیری زبان انگلیسی به یکی از لهجه‌های آمریکایی یا بریتیش تمرکز کنید. اغلب کتاب‌های موجود، این دو لهجه را دربرمی‌گیرند.هنگام انتخاب کتاب، به مدل یادگیری و علایق خود نیز توجه کنید. اگر تصاویر را بهتر به خاطر می‌سپارید، سراغ کتاب‌هایی بروید که از تصاویر بیشتری برای آموزش استفاده کرده اند؛ یا اگر یادگیری شنوایی‌تان قوی است، حتماً از کتاب‌هایی استفاده کنید که همراهشان فایل صوتی مکالمه‌ها یا محتوای کتاب ارائه شده است.

اگر می‌خواهید زبان انگلیسی را در مدت کوتاه‌تر و با کیفیت بیشتر یاد بگیرید، دسترسی به یک مدرس حرفه‌ای می‌تواند اثر زیادی بر مسیر یادگیری‌تان داشته باشد.

برای ” خرید کتاب های آموزشگاهی ” کلیک کنید!

 

کتاب های یادگیری زبان انگلیسی عمومی (Course Books)

بهترین کتاب های زبان انگیلیسی عمومی یا ترمیک، گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که می‌خواهند زبان انگلیسی روزمره را یاد بگیرند. این کتاب‌ها به هر 4 مهارت زبانی، یعنی شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن می‌پردازند؛ و به طور معمول بخش‌هایی از هر درس را به آموزش واژگان، دستور زبان و تلفظ اختصاص می‌دهند.

یک مزیت چنین کتاب‌هایی این است که معمولاً هر مجموعه سطح مبتدی تا پیشرفته را پوشش می‌دهد. اما مجموعه‌هایی نیز هستند که برای افراد مبتدی مناسب‌ترند و مجموعه‌هایی وجود دارد که مخصوص افراد با سطح زبان انگلیسی بالاتر طراحی شده‌اند. در ادامه با 10 مجموعه متفاوت از کتاب‌های یادگیری زبان انگلیسی ترمیک آشنا می‌شویم.

1- American English File

بهترین کتاب های زبان انگلیسی یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین کتاب‌های یادگیری زبان انگلیسی مجموعه 6 جلدی American English File است. این مجموعه را آکسفورد منتشر کرده و همان‌طور که از نام آن پیداست زبان انگلیسی را با لهجه آمریکایی آموزش می‌دهد. این مجموعه شامل یک کتاب با عنوان starter است و جلد 1 تا 5 آن سطح مبتدی تا پیشرفته را پوشش می‌دهد.

در کتاب‌های American English File با موضوعات متنوعی مثل مکالمات روزمره، گفتار محاوره، دستور زبان و نوشتن ایمیل به زبان انگلیسی آشنا می‌شوید. هدف اصلی این کتاب بالا بردن مهارت ارتباطی شما به زبان انگلیسی است. بنابراین تمرین‌های زیادی برای تلفظ ارائه می‌کند. همراه با هر جلد از کتاب اصلی، یک کتاب کار و یک DVD شامل فعالیت‌ها و درس‌های ویدئویی ارائه شده است و به تمرین‌های آنلاین نیز دسترسی دارید.

بهترین کتاب های زبان انگیلیسی

2- Four Corners

مجموعه Four Corners یک مجموعه 4 جلدی برای یادگیری زبان انگلیسی از سطح مبتدی تا متوسط (سطح A1 تا B1+) است که انتشارات دانشگاه کمبریج آن را طراحی و منتشر کرده است.

این مجموعه برای یادگیری خودآموز زبان انگلیسی روزمره با لهجه آمریکایی و برای گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان مناسب است. مجموعه Four Corners دارای کتاب کار و فایل‌های ویدئویی و صوتی مرتبط با مطالب کتاب است. این مجموعه به هر 4 مهارت شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن می‌پردازد و بخش‌های اضافه‌ای برای واژگان، دستور زبان، و کاربرد زبان انگلیسی در زندگی روزمره دارد.

3- Top Notch

یکی از مجموعه کتاب‌های یادگیری زبان انگلیسی که در سراسر دنیا به خوبی شناخته شده، مجموعه Top Notch است. این مجموعه توسط موسسه پیرسون طراحی شده و 4 سطح از مبتدی تا متوسط (A1 تا B1+) را دربر می‌گیرد. مجموعه Top Notch موضوعاتی به‌روز و کاربردی را در زبان انگلیسی روزمره به شما آموزش می‌دهد و برای افرادی که در سطح مبتدی و متوسط هستند مناسب است. این مجموعه بیش از هر چیز بر آمادگی زبان‌آموزان به برقراری ارتباط و مکالمه به زبان انگلیسی تمرکز دارد. کتاب‌های Top Notch به ویژه برای استفاده در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی بسیار کارآمد است و طراحی خیلی خوبی دارد.

4- Cutting Edge

یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای زبان‌آموزان مبتدی مجموعه Cutting Edge است. این مجموعه که توسط موسسه پیرسون به چاپ رسیده، از سطح مبتدی تا پیشرفته (A1 تا C1) را پوشش می‌دهد و شما می‌توانید یک دوره کامل را با آن بگذرانید. از طرف دیگر این مجموعه بسیار کامل است، یعنی شامل کتاب دانش‌آموز، کتاب فعالیت، کتاب کار، کتاب معلم و CD آموزشی می‌باشد. در مجموع باید بگوییم که این کتاب‌ها یک دسته‌بندی 6 سطحی دارند که از مبتدی (starter) شروع می‌شود و تا سطح پیشرفته (Advanced) پیش می‌رود.

بهترین کتاب های زبان انگیلیسی

 

5- Interchange

مجموعه Interchange یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های آموزش زبان انگلیسی در دنیاست. این مجموعه نیز توسط دانشگاه کمبریج به چاپ رسیده و زبان انگلیسی آمریکایی را در 4 سطح آموزش می‌دهد. در حال حاضر ویرایش چهارم کتاب‌های Interchange در بازار موجود است. این کتاب یک انتخاب مناسب برای افرادی که قصد دارند زبان انگلیسی را به صورت خودآموز یاد بگیرند می‌باشد.

این مجموعه نیز از سطح مبتدی تا متوسط (A1 تا B1) را شامل می‌شود. در این کتاب‌ها بر بهبود مهارت‌های گفتاری و شنیداری زبان‌آموزان تکیه شده است؛ و شما با مطالب بسیاری از زندگی کاربردی روزمره، و اصطلاحاتی آشنا می‌شوید که در طول روز و موقعیت‌های متفاوت به آن‌ها برمی‌خورید.

6- Family and Friends

بهترین کتاب های زبان انگلیسی؟اجازه بدهید برویم سراغ یک مجموعه کتاب یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان.

Family and Friends یکی از بهترین مجموعه‌هاست که انتشارات دانشگاه آکسفورد آن را چاپ کرده است.

این مجموعه 7 سطح دارد (یک سطح مقدماتی (starter) و شش سطح دیگر) و زبان انگلیسی با لهجه بریتیش را آموزش می‌دهد.متد آموزشی و فعالیت‌های این کتاب‌ها به دقت و متناسب با آموزش برای کودکان طراحی شده و روی مهارت‌های شنیدن و صحبت کردن تمرکز دارد.روش آموزش صداها به نوعی است که برای زبان‌آموز غیربومی به آسانی قابل درک باشد. علاوه بر این، در این مجموعه تمرین‌هایی نیز برای شروع فعالیت نوشتاری در نظر گرفته شده است تا کودکان را برای نوشتن آماده کند.

برای مشاهده کتاب های انگلیسی کلیک کنید.

 

 

 

 

 

برچسب‌ها:

گالری کتاب آوا

دیدگاه‌ها