اسپیکینگ تافل

دسته‌بندی: مقالات
تاریخ: 14 آذر 1402
بازدید:
اسپیکینگ تافل - گالری آواگستر

اسپیکینگ و چالش اساسی هر زبان آموزی یکی از معضلات و نقاطی است که مدرس باید روی آن وقت بیشتری بگذارد. این ضعف در اکثر زبان آموزان دیده می شود. این مشکل در اکثریت دیده می شود؛ علت آن متد اشتباه مدارس ایران در یادگیری زبان انگلیسی است. برای اسپیکینگ آزمون تافل شما باید و باید آن را از بین ببرید.

مرتفع کردن آن در اسپیکینگ تافل نیازمند است از ابتدا به فکر منابعی خارج از متد مدرسه باشیم. برخی منابع از کودکی این مشکل را از بین می برند. از جمله این مجموعه های مکمل کتب Family and Friends است. در طوح مختلف برای هر سطحی تهیه شده تا تمام مهارت ها را از کودکی و همسان تقویت کند.

ترکیب اسپیکینگ و تافل

آزمون تافل نه مثل گذشته ولی همچنان یکی از آزمون های بین المللی و معتبر در سطح جهانی است. این آزمون همچون آیلتس از چهار بخش تشکیل می شود. این چهار بخش بر روی چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی تمرکز دارد. اسپیکینگ یکی از این چهار غول است.

اسپیکینگ تافل دارای تفاوت هایی با اسپیکینگ در آیلتس می باشد. شما در این قسمت بر خلاف آیلتس نه با یک مصاحبه گر بلکه با یک سیستم و تعدادی فیلم و متن سر و کار دارید. حالت مکالمه نداشته بلکه با دیدن تعدادی فیلم و متن باید پاسخ هایی متناسب آماده کنید.

راه های تقویت اسپیکینگ برای تافل

راه های تقویت اسپیکنگ متناسب با آزمون تافل عبارتند از:

1.آشنایی با نحوه کارکردن سیستم

ذکر کردیم که نه تنها اسپیکینگ بلکه کل آزمون تافل از طریق یک سیستم کامپیوتری انجام می شود. فلذا چه بهتر که با آن سیستم و نحوه کار کردن با آن آشنا باشید. عدم آشنایی می تواند باعث اتلاف وقت و بهم ریختن تمرکز شما شود.

2.آشنایی با نحوه نمره دهی اسپیکینگ تافل

نمرات در هر بخش آزمون تافل به نحو خاصی تقسیم بندی می شوند. از چهار سوال اصلی اسپیکینگ هر کدام نمره ای بین 0 الی 4 دارد. 4 بالاترین نمره را دارد. ترکیب این نمرات در نهایت نمره اسپیکینگ شما را بین 0 تا 30 تشکیل می دهد. نمرات بالای 25 نمره بسیار خوبی برای اسپیکینگ تافل می باشد.

برنامه ریزی برای تقویت اسپیکینگ

برنامه ریزی برای اسپیکینگ باید به صورت جداگانه باشد. بعد از تقویت خود اسپیکینگ تا حدی باید آن را متناسب با آزمون هماهنگ کنید. صرف تقویت اسپیکینگ نمی تواند نتیجه ای مطلوب برای آزمون باشد. شما باید این مهارت را تنها در جهت آزمون تافل تقویت و نسبت به آن برنامه ریزی کنید.

چگونگی اسپیکینگ در آزمون تافل

اسپیکینگ تافل از چهار سوال اصلی تشکیل می شود. سوال اول حالتی مستقل دارد. شما از بین دو گزینه مطرح شده یکی را انتخاب و علت انتخاب خود را بازگو می کنید. سه سوال دیگر حالتی تلفیقی دارد. به این نحو که متنی را خوانده یا به فایلی صوتی گوش داده و متناسب با آن سوالاتی را پاسخگو می شود.

لازمه ها، راه های تقویت، چگونگی برگزاری وبرنامه ریزی برای اسپیکینگ تافل را یک به یک برای شما روشن کردیم. گرفتن نتیجه حداکثری نیازمند مطالعه و تمرین بیشتر برای بهتر شدن در این مسیر می باشد. برای اطلاعات بیشتر ، خرید کتاب های آموزشگاهی و غیره میتوانید از سایت گالری کتاب آوا دیدن فرمایید .

برچسب‌ها:

آژانس تبلیغاتی فر

دیدگاه‌ها