آزمون PTE چیست؟

دسته‌بندی: مقالات
تاریخ: 29 تیر 1402
بازدید:
آزمون PTE چیست؟ - گالری آواگستر

آزمون PTE یا همان Pearson Test of English یک آزمون بین المللی برای تعیین سطح زبان انگلیسی است. این آزمون از طرف موسسه Pearson برگزار می شود. این موسسه خود ناشر کتاب های آموزش زبان انگلیسی است. این آزمون تفاوت ها و شباهت هایی با آزمون های دیگر چون IELTS  و TOFEL دارد.

این آزمون همچون آزمون های دیگر چهار مهارت اصلی شما – خواندن(Reading)، نوشتن(Writing)، گوش دادن(Listening) و صحبت کردن(Speaking) – در زبان انگلیسی را محک می زند. لکن تفاوت هایی با آیلتلس و تاقل دارد. در این آزمون مهارت ها به صورت ترکیبی آزموده می شوند.

نحوه برگزاری آزمون PTE

همچون تافل به صورت اینترنتی و کامپیوتری انجام می شود. نحوه تصحیح سوالات هم به صورت کامپیوتری و سیستمی است. اشتباهی در تصحیح قابل تصور نیست. این آزمون به صورت تقریبی سه ساعت به طول می انجامد. در بخش اول صحبت کردن و نوشتن(Speaking & Writing)، در بخش دوم خواندن(Reading) و در نهایت گوش دادن(Listening) در بخش پایانی است.

آزمون PTE کجا برگزار می شود؟

در نمایندگی های معتبر موسسه Pearson برگزار می شود. این موسسه در ایران نمایندگی ندارد فلذا شما برای این آزمون باید به یکی از کشورهای همسایه چون ترکیه، آذربایجان و امارات متحده عربی سفر کنید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد باید به سایت رسمی موسسه Pearson مراجعه کنید.

اعتبار آزمون PTE

یک آزمون بین المللی است. این آزمون همچون دیگر آزمون ها چون تافل و آیلتس از طرف کشورهای دیگر قابل قبول است. شما می توانید به سایت آزمون PTE از قسمت Who Accepts It لیست کشورها و دانشگاه هایی که آزمون PTE را می پذیرند، ببینید. البته بهترین راه این است که به عنوان مثال در صورت مهاجرت تحصیلی این مهم را با دانشگاه مد نظر مکاتبه کنید.

این آزمون برای مهاجرت به استرالیا و نیوزلند از اعتبار بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال اعتبار این آزمون به صورت عادی دو سال است؛ حال برای کسی که به دنبال مهاجرت به این کشورها است این آزمون تا سه سال اعتبار دارد. از طرفی دیگر گرفتن نمره بالا باعث گرفتن امتیاز در دریافت پاسپورت این دو کشور می شود.

زمان اعلام نتایج آزمون PTE

یکی از مزیت های آزمون PTE همین قسمت نمره دهی است. بالاتر ذکر شد که این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار و تصحیح می شود. از طرف دیگر نتایج آزمون به سرعت در اختیار شما است. به صورت معمول در 5 روز کاری نتایج آزمون قابل مشاهده است. شما پس از گذشت 5 روز با مراجعه به سایت موسسه Pearson  به قسمت view score report می روید و نمره خود را مشاهده می کنید.

نمره آزمون PTE

نمره این آزمون بین 10-90 است قبولی در آن به صورت تقریبی عدد 65 است. البته از دانشگاهی به دانشگاه دیگر واز رشته ای به رشته دیگر نمره قابل قبول می تواند متفاوت باشد. در اکثر مواقع نمره 65 برای حداقل قبولی کافی است. در واقع 65 در این آزمون با نمره 7 آیلتس برابری می کند حال که نمره 7 آیلتس کمی سخت تر است.

آزمون PTE در مقایسه با آزمون آیلتس

این آزمون و آیلتس تفاوت ها و شباهت هایی با یکدیگر دارند و به صورت کامپیوتری برگزاری و تصحیح می شود حال اینکه آیلتس اینگونه نیست. نمره دهی در آزمونPTE  از 10 تا 90 است حال آنکه در آیلتس از 1 تا 9 می باشد . برخلاف آیلتس ، آزمونPTE  در یک روز و متمرکز برگزار می شود. بخش مکالمه در آیلتس به صورت حضوری امتحان گرفته می شود حال آنکه در این آزمون این بخش همچون دیگر بخش ها به صورت اینترنتی برگزار می شود.

این آزمون تقریبا همچون آزمون آیلتس دارای مدل های مختلفی است و در سه مدل Academic، General و Young Learners برگزار می شود. این در حالی است که آزمون آیلتس در دو مدل Academic و General برگزار می شود .

آزمون PTE یک آزمون نسبتا جدید و بین المللی است. اعتبار این آزمون به مرور افزایش می یابد. برای تعدادی از کشورها باید از محک آن رد بشوید. در این مقاله تلاش شد الفبا، باید ها و لازمه های آن را برای شما شفاف کنیم. این یک آشنایی حداقلی بود؛ شما برای اطلاعات بیشتر باید وسیع تر تحقیق کنید. برای اطلاعات بیشتر ، خرید کتاب های آموزشی و غیره میتوانید از سایت گالری کتاب آوا دیدن فرمایید .

برچسب‌ها:

آژانس تبلیغاتی فر

دیدگاه‌ها