آزمون تافل

دسته‌بندی: مقالات
تاریخ: 26 تیر 1402
بازدید:
آزمون تافل - گالری آواگستر

آزمون تافل یکی از معتبرترین مدرک های زبان انگلیسی در سطح جهانی است. از طرف بسیاری از موسسات و سازمان های بین المللی تایید می شود. در سالهای گذشته پیش از مطرح شدن آیلتس به عنوان یگانه مدرک معتبر زبان انگلیسی بود. در حال حاضر نیز جزو اصلی ترین آزمون ها در سطح بین المللی است. این مدرک زبان بیشتر در کشورهایی چون آمریکا و کانادا درخواست می شود.

آزمون تافل چیست؟

تافل یا TOFEL عبارت است از Test of English as a Foreign Language. در واقع مهارت شما در زبان انگلیسی به عنوان یک خارجی زبان محک زده می شود. این آزمون همچون دیگر آزمون های زبان انگلیسی از چهار بخش تشکیل می شود. توانایی شما در چهار مهارت اصلی آزموده می شود. البته در کنار آن چهار مهارت اصلی دانش لغتی و گرامری شما هم باید در سطح قابل قبولی باشد.

نحوه برگزاری آزمون تافل

بخش عمده تفاوت این آزمون با آیلتس در اینترنتی بودن آن است. این آزمون به صورت اینترنتی برگزار می شود. مدت زمان این آزمون به صورتی تقریبی سه ساعت و نیم با یک وقفه ده دقیقه در انتهای بخش لیسینینگ است. این وقفه ده دقیقه ای برای استراحت در میانه آزمون ایجاد می شود. نکته دیگر آنکه تمامی بخش ها به صورت متمرکز و در یک روز است.

مراحل برگزاری آزمون تافل

آزمون تافل یک چهارچوب مشخص و ثابت دارد. شما در ابتدا با سوالات بخش ریدینگ(Reading) و سپس لیسینینگ(Listening) سپس همان استراحت ده دقیقه ای که بالاتر ذکر شد. پس از لیسینینگ سوالات اسپیکینگ(Speaking) و در نهایت رایتینگWriting)) می باشد.

نحوه ثبت نام در آزمون تافل

شرکت در آزمون تافل همچون خود آزمون به صورت اینترنتی می باشد. شما برای این مهم باید به سایت ETS و بخش TOFEL بروید. اطلاعات خود را وارد می کنید. پس از وارد کردن اطلاعات زمان و مکان آزمون را تعیین می کنید. پس از وارد کردن اطلاعات و مشخص شدن زمان و مکان آزمون باید مبلغ مدنظر آزمون را بپردازید. با پرداخت هزینه کدی برای شما ارسال می شود. این کد را تا زمان امتحان پیش خود نگه دارید.

 

دریافت مدرک و نمره آزمون تافل

نتیجه و نمره آزمون برای شما به صورت ایمیل ارسال می شود. شما هم چنین می توانید در هنگام ثبت نام دریافت مدرک نسخه چاپی را بزنید. با این کار یک نمونه چاپی برای شما ارسال می شود. این نسخه چاپی به عنوان رزومه برای شما مفید است. برای امورات مرتبط با مهاجرت و ارسال مدرک برای موسسات و سازمان های خارجی باید از طریق ایمیل آن را بفرستید.

نمره قابل قبول در آزمون تافل متغیر است. این بیشتر به موسسه و سازمان طرف حساب شما بستگی دارد. به طور معمول نمره بین 85 تا 90 نمره قابل قبولی است. این مهم همانطور که ذکر شد از رشته به رشته دیگر و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. به عنوان مثال اگر در رشته های پزشکی یا حقوق مشغول به تحصیل می باشید، به نمرات حداکثری هدفگذاری کنید.

آزمون تافل دارای شباهت ها و تفاوت هایی با آزمون آیلتس است. برای گرفتن نتیجه عالی بهتر است از پیش برای شرکت کردن در هر کدام از این آزمون ها برنامه ریزی کنید. در این مقاله به صورت حداقلی باید ها و نباید های آزمون تافل بررسی شد. چیستی آزمون، نحوه برگزاری، مراحل و مدرک آزمون تافل برای شما تشریح شد. برای اطلاعات بیشتر ، خرید کتاب های آموزشی و غیره میتوانید از سایت گالری کتاب آوا دیدن فرمایید .

برچسب‌ها:

آژانس تبلیغاتی فر

دیدگاه‌ها